Кухонні шкафи без ручок: компроміс моди та комфорту

Сучасна зручна кухня - це безліч місць для зберігання всього необхідного. Багато шафок, полиць, ящиків, і, відповідно, багато ручок, щоб відкривати і закривати їх. Чи можуть вони стати прикрасою інтер'єру або ж, навпаки, внесуть візуальний безлад в модний мінімалістичний дизайн? Деякі дизайнери вже схиляються до того, щоб відмовитися від них зовсім - читайте подробиці в нашій статті.

Візуальна лаконічність фасадів, простота в прибиранні, чіткість ліній - ось тільки деякі переваги кухонних шаф без ручок. З ними можна відчути, що майбутнє вже настало: зараз з'явилися технічні можливості для установки дверцят, які відкриваються як за помахом чарівної палички, від легкого натискання. Славляться цим в першу чергу німецькі кухні, де вдосконалення дизайну такої, здавалося б, простої речі, як шафа, використовують сучасні досягнення науки і техніки.


 
     
 
Замасковані ручки
Якщо не хочете відмовлятися від ручок повністю, але згодні з тим, що дуже часто вони візуально буквально «розрізають» силует кухні, то вибирайте варіанти майже непомітні, що зливаються з поверхнею. Вони можуть бути виконані з того ж матеріалу, що і меблі, мати той же колір. Інший спосіб – вмонтовані ручки, утворені скошеним краєм фасаду. Зручно, інтер'єр виглядає розкішніше, не "чіпляється» погляд, та й до краю одежі не чіпляються теж. Складність лише в тому, що обладнання для подібного виробництва коштує недешево, так що така кромка - ознака елітних кухонь


 

Tip-on
Якщо ви бачите абсолютно гладкі фасади і задаєтесь питанням, як же їх відкрити, то будьте впевнені - тут діє прихований механізм. Швидше за все – в таку кухню вмонтована система Push-to-open або Tip-on. Від легкого натискання - рукою, плечем, ліктем, коліном - дверцята безшумно і плавно відкривається приблизно на третину. Плюси очевидні: шафа відкрита, навіть якщо руки в якийсь момент зайняті. Мінус один: від дотику можуть залишитися помітні сліди на глянцевій поверхні. Втім, прибрати їх можна набагато простіше і швидше, ніж почистити ручки складної конфігурації на класичній кухні.


Технічний геній Blum
Відомі австрійські інженери прославилися у всьому світі завдяки своїм ретельним і ґрунтовним підходом до проблем, що виникають на кухні. Справа в тому, що привідчинені системою Tip-on двері все одно доводиться відкривати вручну. 



Тут в гру вступає розумний електропривод Servo-Drive, здатний плавно довести відкриття до кінця. Більш того, якщо він відчує перешкоду - кота чи дитину наприклад - то зупиниться. Закриває шафи він також легко, досить поштовху.                                          

Практичність та комфорт

Зрозуміло, системи шаф без ручок використовуються і в інших кімнатах - прихожих, ванних, гардеробних. Але саме на кухні, особливо невеликий, їх використання найбільш обґрунтовано. Де ще нам так часто потрібно робити кілька справ одночасно - мити овочі, розбирати посуд, насипати корм коту, стежити, щоб дитина не прищемила палець? Мати пару додаткових рук було б зручно, але іноді виручає можливість закрити або відкрити двері буквально одним спритним рухом ліктя або коліна. А ще це єдиний варіант для кутових дверцят, де ручка на одній стороні буде заважати відкриванню іншої дверки. Хочете, щоб кухня завжди виглядала акуратно? Вибирайте модний мінімалізм, а все зайве ховайте в шафки з дверцятами без ручок.



                           



Мода на лаконічність
      Шафи без ручок - один з модних трендів в дизайні кухонь з 2016 року. Стримані інтер'єри з акцентом на лініях, нейтральних кольорах і якісних матеріалах - на піку популярності. Швидше за все ситуація найближчим часом не зміниться - простота і чіткість в декорі та облаштуванні цінується зараз більше, ніж різного роду завитушки та складна ліпка, пілястри. Фасади без ручок простіше мити, не кажучи вже про те, наскільки швидше приймається рішення про покупку, коли вам не потрібно вибирати один з мільйона варіантів доступної фурнітури.
 
                      



Шафи без ручок відразу додають кухні сучасний вигляд, не відволікають від ультрамодного дизайну. Зараз робляться прекрасні механізми, що дозволяють натисканням не просто відкрити дверцята, а відкрити їх оптимально. Якщо немає ручки, то ви не вдаритесь об неї або дитина не упустить на себе щось, відкривши ящик. Це завжди плавне закривання: прищемити палець не так просто. Навіть якщо руки в тісті, ви зможете відкривати ящики. Навіть якщо ви любитель кухонь з ручками, рекомендуємо Вам зробити нижні ящики, наприклад, під духовкою, саме з системою Tip-on. Дістати сковорідку чи деко зможете легко, не нагинаючись зайвий раз.


Кухні без ручок затребувані на ринку вже близько 5 років. Так, вони вимагають установки додаткових елементів - механізмів, електроприводів, але варіантів багато і прийнятну ціну знайти реально. Якщо раніше багато хто сприймав фурнітуру як прикрасу і приділяли багато часу її вибору, то зараз на перший план вийшло зручність і функціональність, а такі шафи допомагають і заощадити зусилля, і підкреслити ультрасучасний мінімалістичний дизайн з гладкими поверхнями і чіткими лініями.

08.12.2018 37
Залишити коментар