Чи потрібна барна стійка на маленькій кухні?

Барна стійка - повноцінна заміна обіднього столу, додаткове робоче місце або просто престижний елемент дизайну, недоречний в маленькому просторі? Спробуємо розібратися разом в плюсах і мінусах цього популярного рішення для кухні


На перший погляд, барна стійка органічно впишеться у відкритий простір кухні, об'єднаної, наприклад, з вітальнею і їдальнею. Проте її використання навіть в маленьких кімнатах стало трендом дизайну. Чи дійсно спроба привнести в інтер'єр романтику побачення в барі доречна, коли на рахунку кожен сантиметр корисної місця?

 Дає додатковий простір

Як би ретельно не була продумана робоча зона кухні, ще трохи місця ніколи не завадить. Тут перевага барної стійки якраз в багатофункціональності. Якщо хочете, замініть нею стіл. Або використовуйте для того, щоб з комфортом нарізати овочі, розкачати тісто.

Важливо: класична висота стійки в барах - 110-115 сантиметрів, а в невеликих кухнях краще все ж вибирати рівень 90-100 сантиметрів, наближений до висоти стільниці, щоб не доводилося тягнутися.


Думка експерта:
«Барна стійка дуже популярна, багато хто готовий встановити її навіть в невеликій кухні. На мій погляд, оптимально вона виглядає у відкритому сучасному просторі, кімнаті, об'єднаної з їдальнею або вітальнею наприклад. Перш ніж замовити стійку, подумайте – чи не перекриє вона користь від додаткової робочої площі тим, що буде загороджувати проходи. Оптимальна стійка для кухонь молодих сімей, часто приймають гостей. Коли з'являються діти, батьки починають замислюватися про небезпеку їх падіння з високих барних стільців. »


Володіє складною геометрією поверхні

Так, в маленькому просторі варіантів розміщення менше. Але більшість виробників це враховує, зверніть увагу, наприклад, на німецькі кухні: стійка може бути як продовженням робочої поверхні, так і окремим елементом, частиною кухонного острова.

Встановити її можна паралельно, перпендикулярно або в один ряд зі стільницею, навіть уздовж стіни. Іноді барна стійка займає відразу два рівня: один - для того, щоб обідати або пити чай, другий, нижче, - для роботи.

 

Зливається з фоном

Якщо для барної стійки вибрати той же матеріал, з якого зроблена вся кухня, це відмінно підтримає загальну ідею простору в стилі мінімалізм: нічого зайвого. Передбачте, до речі, барні стільці, які можна засунути під стійку.

Плавні лінії всього гарнітура не будуть порушені, створюючи враження єдиного цілого. Варто додати ще й шафи без ручок для модного лаконічного ефекту. Пам'ятайте, без візуального шуму кухня здається більше.Ефектно виділяється

Інший підхід - вибирати матеріал, що відрізняється від того, з чого зроблена стільниця, віддавати перевагу яскравим кольорам і контрастним рішенням. Так очевидніше те, як барна стійка допомагає зонувати простір.

Кухня буде здаватися візуально більше, якщо, оглянувши її, ви зможете чітко виділити і місце для обіду, і робочу зону, і міні-кабінет у вікна наприклад.

 Допомагає скористатися наявними можливостями простору

Допомагає скористатися наявними можливостями простору в кімнаті, де кожен сантиметр на рахунку, повноцінна барна стійка не завжди доречна, це вірно. Але і класична кухня, і сучасна тільки виграють від додаткової робочої поверхні. Які компроміси можливі? Наприклад невелика стійка, своєрідний апендикс столу, її ще називають коктейльної.

Інший варіант - перетворити в барну стійку широке підвіконня. Тільки уявіть, як приємно буде снідати або працювати з видом на вулицю.


 

Думка експерта: «Барна стійка в квартирі - це явище з 90-х, коли людям хотілося чогось« такого собі ». Подібну тенденцію на кухнях можна спостерігати і зараз, попит є, і виробники на нього відгукуються. Але задумайтеся: барна стійка так називається саме тому, що призначена для барів і клубів, а не для житлових приміщень. Падіння з високого стільця травмує дорослої людини, а дитині, яка любить розгойдуватися, може завдати ще більшої шкоди. Це тільки одна ситуація, але вона розкриває неоднозначність такого елемента. Але як бути, якщо здається, що установка барної стійки - це єдиний можливий варіант? Встановити стіл, який буде продовженням кухонної стільниці. Два плюси: є зона для обіду і додаткове місце для приготування їжі. Якщо стіл - барна стійка розташований приблизно на висоті стільниці, то необхідності використовувати високі барні стільці немає, що зменшує небезпеку травм. »


16.11.2018 86
Залишити коментар